Сповіщувачі датчики полум'я

Показано з 1 по 5 із 5 (всього 1 сторінок)

Сповіщувачі датчики полум'я

Сповіщувачі полум'я.

Використання сповіщувачів полум'я обумовлено необхідністю раннього виявлення загоряння до підвищення температури і спрацьовування теплового сповіщувача і неможливістю застосування димових або аспіраційних сповіщувачів.

Даний тип приладів фіксує полум'я або тління під час пожежі.

Чутливий елемент сповіщувача реагує на електромагнітне випромінювання, що виходить від палаючого матеріалу.

Сповіщувачі полум'я поділяють на типи по зафіксованому випромінюванню видимого спектру, інфрачервоного (ІК) спектра, ультрафіолетового (УФ) спектра, а також багатоспектральні.

Інфрачервоне випромінювання виникає при горінні будь-якого матеріалу, добре проникає через пил, гар, кіптяву, і займає 80% випромінюваного спектра під час пожежі. Сповіщувачі полум'я, що реагують на інфрачервоне випромінювання, не схильні до зниження чутливості внаслідок запилення і забруднення, але сильно реагують на фонові перешкоди. Для зменшення впливу фонових перешкод, таких як сонячне випромінювання і випромінювання від сильно нагрітих предметів, використовується метод фіксації низькочастотних коливань полум'я (від 2 до 20 Гц). Для того, щоб розрізняти фонові перешкоди від пожежі, детектуюча частина сповіщувача певний час фіксує і аналізує отримується ІК випромінювання, після чого видає сигнал про пожежу.

Мінусами даного методу є: висока інерційність від 2с до 10с, неможливість виявлення тліючих матеріалів, помилкові спрацьовування при фонових впливах аналогічної частоти (проблискові маяки, світлові сигнали спецтехніки, рухомі розігріті предмети).

Для зменшення помилкових спрацьовувань і зменшення часу реагування сповіщувача використовують багатодіапазонний спосіб детектування. В одному сповіщувачі полум'я ІК-спектра встановлюють кілька ІК-детекторів, налаштованих на різну частоту, а сигнал про пожежу формується тільки після спрацьовування всіх детекторів одночасно.

В сповіщувачах полум'я ультрафіолетового спектра використовують детектування УФ хвиль довжиною 185 -280 нм. Робота в цьому діапазоні УФ-спектра дозволяє уникнути помилкових спрацьовувань від УФ-хвиль сонячного випромінювання, так як УФ хвилі коротше 285 нм затримуються атмосферою Землі та не впливають на роботу сповіщувачів.

Тіла нагріті нижче 1000 ° С не випромінюють ультрафіолетових хвиль, тому сповіщувачі які працюють в цьому діапазоні не схильні до помилкових спрацювань від сильно нагрітих предметів.

Ультрафіолетове випромінювання інтенсивно поглинається пилом, димом, газами і парами багатьох горючих речовин, що ускладнює використання сповіщувачів полум'я УФ-спектра на об'єктах зі складними умовами роботи і вимагає постійного обслуговування оптичного елемента сповіщувача.

Електродугове зварювання, рентгенівське випромінювання, гамма-випромінювання, блискавка і високовольтні розряди викликають помилкові спрацювання сповіщувача, що також є обмеженням в застосуванні.

У кожного з типів сповіщувачів ІК і УФ є багато плюсів і мінусів, рекомендацій і обмежень у застосуванні. Тому на об'єктах з особливими умовами роботи, де потрібна максимальна надійність і безвідмовність, встановлюють багатоспектральні сповіщувачі полум'я. Це пристрої, які містять детектори ІК і УФ діапазонів, а сигнал про пожежу формується за допомогою спеціальних алгоритмів обробки, на підставі отриманих даних від обох детекторів.