Водяне пожежогасіння

Оберіть підкатегорію
1

36 720 грн з ПДВ

1

154 006 грн з ПДВ

0

58 092 грн з ПДВ

0

9 270 грн з ПДВ

0

241 020 грн з ПДВ

0

128 297 грн з ПДВ

0

309 грн з ПДВ

1

6 798 грн з ПДВ

0

10 506 грн з ПДВ

0

9 888 грн з ПДВ

1

193 грн з ПДВ

0

556 грн з ПДВ

0

494 грн з ПДВ

Показано з 1 по 15 із 21 (всього 2 сторінок)

Водяне пожежогасіння

Водяне пожежогасіння: обладнання, основні переваги та недоліки

Система автоматичного водяного пожежогасіння - найпоширеніший вид пожежогасіння в світі. Незважаючи на те, що ручні вогнегасники більш популярні, вони все ж не є системами автоматичного пожежогасіння.

Водяне пожежогасіння можна розділити на кілька видів і класів: спринклерні (водозаповнених і повітрянозаповнені) і дренчерні.

Водозаповнені спринклерні системи

Водозаповнені спринклерні системи - системи, в яких трубопроводи наповнені водою під тиском. Основними компонентами в таких протипожежних системах будуть:

• Спринклер - свого роду запірний клапан з чутливим до температури елементом;

• водозаповнених «мокрий» вузол управління - повноцінний клапан, який контролює зміни тиску води в трубопроводах і допомагає налагодити правильну роботу системи пожежогасіння.

Основним плюсом водозаповненої системи є те, що вогнегасна речовина (вода, вода зі змочувачем, пінний розчин) знаходиться в безпосередній близькості від вогнища загоряння. Час реакції - мінімальний.

Після спрацьовування спринклерного зрошувача вогнегасна речовина моментально подається в осередок загоряння і відбувається гасіння пожежі. Ще одна перевага водозаповнених системи - гасіння відбувається локально, тільки в місці підвищення температури.Недостатки водяного пожаротушения

Звичайно ж, автоматична установка водяного пожежогасіння має і мінуси, які скоріше є обмеженнями у використанні, ніж явними вадами.

Водяні спринклерні установки пожежогасіння не можна застосовувати в приміщеннях, де температура протягом року може опускатися нижче + 5С.

Це може привести до банального замерзання води і виходу з ладу труб, спринклерів, вузлів. Можливо заповнення систем водою з додаванням спеціальних антифризів, але це швидше виняток з правил, а приватне застосування тільки з дозволу і за погодженням з наглядовими органами. При виборі водяного пожежогасіння слід враховувати норми ДБН та ДСТУ.

Приклади застосування:

• опалювальні склади і виробництва;

• торговельні, торговельно-розважальні, офісні приміщення;

• адміністративні будівлі і житлові приміщення;

• готелі та «теплі» (опалювальні) паркінги;

• будівлі театрів і спортивних споруд;

• котеджі, сауни і лазні.

Повітряно заповнені спринклерні системи

Повітряно заповнені спринклерні системи - це системи, в яких трубопроводи наповнені повітрям під тиском. Основними компонентами в таких системах будуть:

• Спринклер, обов"язково голівкою вгору;

• водоповітряний («сухий») вузол управління - клапан спеціальної конструкції, що утримує баланс високого тиску води на вході і більш низького тиску повітря на виході трубопроводу.

Особливості конструкції клапана і низький тиск повітря в трубопроводах обумовлені більш низькою щільністю повітря в порівнянні з водою і тим самим збільшеною проникністю системи. Витік повітря станеться там, де не відбудеться витік води.

Основним елементом горіння є кисень, що міститься в повітрі. Для того, щоб повітря, що знаходиться під тиском в повітряно заповненій спринклернії системі, ще більше не роздмухувало вогнище пожежі, спринклери в таких системах встановлюють тільки зрошуючими головками вгору.

Основним плюсом таких систем є їх холодо- і морозостійкість, а метою розробки і застосування - економія енергії і коштів на обігрів приміщень, захист об"єктів, що знаходяться на відкритому просторі, неможливість застосування водозаповнених спринклерних установок.

Приклади застосування:

Газоперегонні і газопереробні станції;

• Елеватори, неопалювані склади, ангари;

• Заводські цехи і виробничі приміщення;

• Паркінги та відкриті автостоянки;

• Горища, підвали, сміттєві камери житлових будинків;

• Холодильні та морозильні камери.

Але і у даної системи є свої недоліки і обмеження в застосуванні. Пожежу гасять вогнегасною речовиною, а аж ніяк не повітрям, який знаходиться в повітрянозаповненній спринклернії системі під тиском.

Після спрацьовування спринклерного зрошувача нам потрібно доставити вогнегасячій склад до нього і в осередок пожежі, при цьому витратити час на проходження водою деякої відстані від запірного вузла управління до спрінклера, а також видавити повітря з системи. На всі ці дії ДСТУ відводить нам не більше 60 секунд.

Після заданого часу вода повинна надійти до диктуючого (найбільш віддаленного) зрошувача і почати гасити пожежу.

Як працює Дренчерна система?

Дренчерні системи - це системи, трубопроводи в яких немає тиску, а основні компоненти:

• Дренчер - зрошуючий елемент відкритого типу, без запірних механізмів;

• Дренчерні вузол управління, ще званий клапаном групової дії або Deluge (делюж) - клапан, який відкривається в ручному режимі або після одержання віддаленого сигналу про відкриття.

Відмінність дренчерної і спринклерної системи

Щоб зрозуміти, як працює Дренчерна система і в чому принципова відмінність її від спринклерної системи, уявіть собі 4 кімнати.

У перших двох кімнатах встановлено спринклери, підключені до однієї труби і спринклерного вузла управління, а у других двох - дренчери, підключені до іншої трубі і дренчерного вузлу:

• При спрацьовуванні спринклерної системи - гасіння буде проходити в тій кімнаті, де було зафіксовано підвищення температури і спрацював (відкрився) запірний механізм на спринклерів.

• При спрацьовуванні дренчерної системи - гасіння буде проходити в двох кімнатах одночасно, так як дренчери відкриті і підключені до одного вузла управління.

Приклади застосування:

• ескалатори;

• отвори і проходи аварійних виходів;

• сцени театрів і кінозалів;

• зони поділу приміщень різних класів вогнестійкості;

• зони розділення приміщення на зони евакуації.

Часті питання про водяне пожежогасіння ❗️
Все залежить від конкретного об’єкту, поставлених задач та бюджету

Терміни очікування на обладнання після замовлення:
➤ Обладнання на складі в Києві, Львові - 2-3 дні
➤ Обладнання під замовлення з Європи та США - 3-4 тижні
➤ Обладнання під замовлення з Індії та Китаю - 2-4 місяці