Сповіщувачі теплові
Теплові сповіщувачі - це прилади для оперативного виявлення пожежі, які спрацьовують при різкому підвищенні температури в контрольованій зоні. Обладнання є компонентом автоматичної пожежної сигналізації, встановлюються в пожежних шлейфах, і при виявленні джерела надлишкового тепла передають тривожний сигнал на приймально-контрольні прилади систем ПС.
Робота сповіщувачів заснована на принципі постійного виміру температури і порівняння отриманих даних з масимальними показниками. Устаткування стійке до дії зовнішніх чинників - запиленості, вологості, загазованості і може застосовуватися для виявлення джерела пожежі в зоні, в якій встановлення датчиків диму і полум'я недоцільне.
Функціональність і види сповіщувачів тепла
Для застосування в різних умовах існують кілька класів і модифікацій теплових датчиків. Вони здатні виконувати постійний контроль температури в опалюваних приміщеннях і будівлях без штучного регулювання клімату, а також можуть встановлюватися зовні під навісом. Для контролю зон з потенційно вибухонебезпечною атмосферою застосовують прилади в іскробезпечному виконанні.
За принципом спрацьовування теплові датчики діляться на групи:
· Із застосуванням в конструкції легкоплавких вставок, які руйнуються при впливі на матеріал високої температури навколишнього середовища;
· З контролем зміни електричного опору (магнітної індукції) в залежності від температури повітря в приміщенні;
· З комбінацією обох систем спрацьовування для збільшення надійності показників.
Теплові сповіщувачі встановлюються в адресних системах пожежної сигналізації або безадресних шлейфах, в тому числі для здійснення контролю у вибухонебезпечних зонах.
Принцип роботи
Теплові сповіщувачі складаються із захисного корпуса, всередині якого знаходиться електронний блок управління, основної бази, за допомогою якої прилад встановлюється в шлейф сигналізації, і вузла контролю температури навколишнього середовища. При зростанні в контрольованій зоні температури повітря (від 50 ° C і вище) відбувається формування тривожного сигналу методом зміни параметрів струму або замикання контактів ланцюга. Струм подається на приймально-контрольний прилад ППКП, де аналізується і приймається рішення про перехід функціонування системи в тривожний режим.
Диференціальні багаторежимні теплові сповіщувачі мають функцію самодіагностики, і можуть самостійно виявляти несправності, сигналізуючи про неполадки на ППКП. Режими роботи таких приладів дублюються вбудованими системами світлодіодної індикації.
Переваги теплових сповіщувачів
Встановлення теплових сповіщувачів в систему автоматичної пожежної сигналізації забезпечує:
· Ефективний контроль безпеки в помшканні, виявлення загоряння на ранніх стадіях, висока точність і виключення помилкових спрацьовувань;
· Багаторежимне функціонування зі здатністю автоматичного повернення обладнання в стан очікування;
· Зручний монтаж, просте тестування і легке обслуговування обладнання;
· Можливість ефективної роботи в сигнальних шлейфах, віддалених від ППКП на відстані до 2 км.
Спеціально розроблені комплекти обладнання дозволяють не тільки стандартне розміщення теплових сповіщувачів, а й встановлення їх у системах підвісних стель для контролю застельового простору з обмеженим доступом.